301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 14:51
 
Bitmeyen 28 Şubat
Murat Çakmak
uratcamak@adanagundemi.com
 
 

Davayı yüklenen iyi kalpli müminler gülerek Rablerine kavuştu .


Davanın edebiyatı muhafazakârlara kaldı. Kâh 28 Şubat dediler ağladılar.


Kâh baş örtüsü dediler ikna odalarına hapsettiler , şimdi oda kurmalarına bile gerek kalmadı. İstedikleri şekilde örtüye şekil verdiler.


Kâh Kur'an’ı kerim oku dediler  Cihad etme  yönetime karıştırma dediler.
Kâh sizler Müslüman gibi yaşayın dediler ama Müslüman gibi yaşamamıza izin dahi vermediler .


Kâh bizde Müslamanız dediler müşrikler gibi hayat sundular.


Kâh rakı fabrikası ile övündüler ,faiz dünya gerçeği dediler, besmele ile kilise açtılar necis olan sistemi benimsettiler Laik,demokrat muhafazakar oldular. Allahın şeriatını bırakıp batılın peşine gittiler .

 

Bitmeyen 28 şubat 


ve hala zindanlarda olan mazlumlar Var )davanın çilesini garibanlar çeker sefasını edebiyatını zenginler yapar.
Gerçi bir davaları varsa !

 

Firavunlar gibi hayat  yaşayıp .


Peygamber gibi cennet istemek zırcahilliktir.

Rabbim Allah dedikleri için Allahsızlar  tarafından zindana atılan ve putperestler tarafından türlü işkencelere maruz kalan 21 senedir zindanda olan mazlumlar  sizlerin edebiyatını yaparak zirvelere çıkanlar şimdi hiç ağızlarını bile açmıyorlar .( Allah Azze ve celle günahlarınıza kefaret kılsın çektiğiniz çileleri .


Allah Azze ve celle dünya ve ahiret sıkıntılarınızı gidersin (amin.)

Necis olan bir sisteme yeni figüranlar ekleniyormuş.


Baş rol için yardımcı oyunculuktan baş rolü kapmak için rol kesmeye bile başladılar .
Sistem kendi yazdığı filmi tekrar sahneye koyar sizde yalnızca baş rol oyuncularını değiştirirsiniz.


Ve sonra Mekkeli müşrikler gibi kendi elinizle yaptığınız helvadan putlara taparsınız .
Tevbe (Berâe) Sûresi / 31.Ayet

 

Bilginlerini (hahamlarını), rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih’i Allah’tan ayrı rabler edindiler. Hâlbuki onlara, ancak bir tek ilâh (olan Allah’)a kulluk etmeleri emredildi. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, onların ortak koştukları şeylerden uzak ve yücedir.
Resûlullah (sas.), bu âyeti okurken içeriye daha evvel Hristiyan iken İslâm ile şereflenen Adiy b. Hâtem (ra.) girdi. Bu âyeti duyunca Resûlullah’a;“Onları rab edinmiyor, onlara ibadet etmiyorlar ki!” dedi. Resûlullah (sas.) da, “Onlar, Allah’ın helal kıldığı şeyleri haram (farz kıldıklarını yasak), haram kıldığı şeyleri de serbest/helal kıldıkları zaman, onlara (gönüllü) itaat etmiyorlar mı?” diye sordu. O da; “Evet ediyorlar.” deyince, Resûlullah (sas.); “İşte bundan dolayı onlara (rab olarak) tapıyorlar/kulluk ediyorlar.” buyurdu. Abdullah b. Abbas demiştir ki: “Hahamlar ve papazlar, kendilerine secde etmelerini istememişlerdir. Fakat onlar, Allah’ın emirlerine aykırı emirler vermişler, bundan dolayı kendilerine ‘rabler’ denilmiştir. O emirleri gönüllü olarak kabullenenler ve istekle yerine getirenler de onları rab edinmişler ve küfre girmişler demektir.” Bu âyet ve onu açıklayan hadîs-i şerîf, Allah’a ortak koşmanın, O’ndan başka rab edinmenin/şirkin çok açık bir örneği ve delilidir.

 

Allah Azze ve Celle ayeti Kerimede zinaya yaklaşmayın diyor .


Yapmayın değil yaklaşmayın diyor .


Yasa ile zina suç olmaktan çıkıyor .


Sadece bir örnek bunları bu dünyada reel politika diyerek  tevil edebilirsiniz ama yukarıdaki ayet gayet ,açık ve net anlayana 

 

Bu film 90 küsür sene önce çekildi. Senaryo  aynı başrol oyuncuları farklı ama başrol oyuncusunu seçmeyi size bırakıyor .


İyi seyirler.

 

Ankebût Sûresi / 61.Ayet:  Andolsun ki eğer onlara: “Gökleri ve yeri kim yarattı? Güneşi ve ayı (yararlanmanız için) kim buyruğu altına aldı?” diye sorarsan mutlaka: “Allah” derler. O halde nasıl (olup da Allah’a bağlanmaktan) çevriliyorlar.

 
Etiketler: Bitmeyen, 28, Şubat,
Yorumlar
Haber Yazılımı