301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ağustos 2016 - Pazar 00:40
 
YAĞMUR MOBİLYA İŞÇİLERİNİ ORTADA BIRAKTI
Adana Darbe Girişiminden Sonra Kapatılan Fabrikanın İşçilerinden Tazminat Eylemi.
EKONOMİ Haberi
YAĞMUR MOBİLYA İŞÇİLERİNİ ORTADA BIRAKTI

Darbe girişiminden sonra kapatılan fabrikanın işçilerinden tazminat eylemiADANA'da sahibi Yağmur Akkülah'ın Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınıp, adli kontrol kararı ile serbest bırakıldığı Yağmur Mobilya sahipleri tarafından kapatıldı.

Adana Darbe girişiminden sonra kapatılan fabrikanın işçilerinden tazminat eylemiDarbe girişiminden sonra kapatılan fabrikanın işçilerinden tazminat eylemi

ADANA'da sahibi Yağmur Akkülah'ın Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınıp, adli kontrol kararı ile serbest bırakıldığı Yağmur Mobilya sahipleri tarafından kapatıldı. İşten çıkartılan işçiler, tazminatlarını alamadıklarını ileri sürüp eylem yaptı.

Yağmur Mobilya'nın sahibi Yağmur Akkülah, iddiaya göre tüm işçilerini 2 hafta önce yıllık izne yolladı. İzinden dönüp iş başı yapmak isteyen işçiler daha sonra aylık ücretlerini ve tazminatlarını alamadan yönetim tarafından işten çıkarıldıklarını öğrendi. Bunun üzerine işçiler bugün sabah fabrika bahçesinde toplanarak kalan ücretlerini istedi. Ellerinde Türk bayrakları alarak fabrikaya girmek isteyen işçileri polis ekipleri engelledi. 21 yıldır mobilya üretimi yapan fabrikada çalıştığını söyleyen Emrah Toker, hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldıklarını anlattı. Toker, "Bizi 2 hafta önce yıllık izne gönderdiler. Dün gece gelen telefonla fabrikanın kapandığını, fabrikada hiçbir hakkınız kalmadı dediler. Biz devletimizden yardım istiyoruz . Bizler zaten 3 aydır ücretlerimizi alamıyoruz"dedi.

Fabrika bahçesinde bir süre oturma eylemi de yapan işçiler, haklarımız verilene kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

Watch video!

Kaynak: (son dakika) - SON DAKİKA Editör:
Etiketler: Adana, Darbe, Girişiminden, Sonra, Kapatılan, Fabrikanın, İşçilerinden, Tazminat
Yorumlar
Haber Yazılımı