301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 14:18
 
SİNANPAŞA PARKI YENİLENDİ
Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Yüreğir Otogarı karşısında bulunan Sinanpaşa çocuk parkının yeniden düzenlenmesi talimatını verdi.
SİYASET Haberi
SİNANPAŞA PARKI YENİLENDİ

BAŞKAN KOCAİSPİR: ''YÜREĞİR'DE YEŞİL ALANLARI ÇOĞALTACAĞIZ''

 

ADANA GÜNDEMİ -  Yüreğir'de vatandaşların rahat nefes almaları için yeşil alanları ve parkları çoğaltacaklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih
Mehmet Kocaispir, Yüreğir Otogarı karşısında bulunan Sinanpaşa çocuk parkının yeniden düzenlenmesi talimatını verdi. Parkın çocuk oyun takımları ve spor takımları yenileri ile değiştirildi.

 

Yüreğir'de yeşil alanları çoğaltmak için çalışacaklarını belirten Başkan Kocaispir, mevcut yeşil alan ve parklara da vatandaşların rahat bir şekilde kullanması için gereken önemin gösterileceğini belirtti.


Tüm Adana halkının nefes alacağı mekanlar oluşturma gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

 

Hızlı kentleşme sonucunda oluşan estetik ve çevresel problemlerin planlı kentsel yeşil alanların önemini artırdığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''Parklar kentleri daha sağlıklı yerler haline getirerek yaşayanların daha sağlıklı olmalarını sağlarlar. Parklarda gerçekleştirilen düzenli egzersiz, koruyucu tıbbın anahtarıdır. Yüreğir Belediyesi olarak vatandaşların rahatça  ulaşabilecekleri spor aletlerini Yüreğir'in bütün bölgesine ulaştıracağız.'' şeklinde konuştu.

 

Parkların çocuklar için de çok önemli olduğunu, çocukların en kıymetli değerlerimiz olduğunu belirten Başkan Kocaispir ''Oyun parkı, çocukların hem psikolojik, hem de fizyolojik  gelişmelerine de katkıda bulunurlar. Oyun oynamak her yaştaki çocuk için önemli bir ihtiyaçtır.
Oyun alanlarında bir araya gelen çocuklar, kendi aralarında kurdukları iletişimler ile toplum içerisinde sosyal bir birey olmanın ilk adımlarını atmaktadırlar. Çocukların hem psikolojik, hem de fizyolojik gelişimlerine de katkıda bulunurlar.'' diyerek Yüreğir'de yeşil alanları hızla çoğaltacaklarını söyledi.

Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Yorumlar
Haber Yazılımı