301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 01:27
 
Reklâmı yasak olanın festivali olur mu?
Adana'da adı "Kebap ve Şalgam Festivali" olarak değiştirilen skandal rakı festivaline STK'lardan tepkiler artarak devam ediyor.
GÜNCEL Haberi
Reklâmı yasak olanın festivali olur mu?

YENİ AKİT-   Aralık ayının ilk haftası yapılacak olan sözde festivalin, şehir merkezindeki en işlek noktalardan biri olan Kazancılar Çarşısı’ndaki tarihi mekan Ulu Cami ve Vali Ziya Paşa’nın kabrinin bulunduğu bölgede yapılacak olması ise vatandaşların ve STK’ların tepkisini çekmeye devam ediyor.

 

Açık alanda alkol tüketimi yasak

 

Açık alanda yapılan festivallere çok dikkat edilmesi gerektiğini belirten Yeşilay Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba, “Böyle toksin bir maddenin normal sıradan bir tüketim içeceği gibi bir festivale dönüştürülmesi hoş bir durum değil. 2013 yılında TBMM’de kabul edilen 6487 sayılı yasa çerçevesinde açık alanda alkol tüketimi yasaklandı. Ancak kanunda belirlenmiş ve izne tabi olan yerlerde hariç. Bu çerçeveyi iyi oturtturmak lazım” dedi.

,

Türkiye Beyazay Derneği Adana Şube Başkanı Ahmet Aktürk de, “Büyük saat, Yağ Cami, Ziya Paşa’nın mezarının bulunduğu bölgeye akşam masaları atıyorlar ve ortalık yine anason kokuyor. Festival adı altında gençler buna özendiriliyor. Biz bu durumu yanlış buluyoruz. Devletin, tütün mamulleri ve alkollü içeceklerin reklamlarını yasakladığı bir ortamda böyle bir festivalin yapılıyor olması doğru değil” şeklinde konuştu.

 

Yeni Akit

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reklâmı, yasak, olanın, festivali, olur, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı