301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 01:57
 
PEYGAMBERLER TARİHİ (2 CİLT) I İbn-i Kesir
Çelik Yayınevi İbn-i Kesir'in Peygamberler Tarihi adilı ik ciltlik Muhteşem Eserini çok uygun bir fiyatla okuyucuya sunuyor.
KİTAPLIK Haberi
PEYGAMBERLER TARİHİ (2 CİLT) I İbn-i Kesir

Hâfız İbn Kesîr, bu kitâbında Kur’ân’ı Kerim âyetleri ve hadisler ışığında peygamberlerin genel ve özel yaşamını, toplumlarına karşı verdikleri tevhid mücâdelesini, dâvet şeklini, karşılaştıkları sıkıntıları, başlarına gelen olaylar karşısında sergiledikleri dimdik duruşu, sabrı, metaneti, özveriyi, bağlılığı, ihlâsı, dürüstlüğü; başta her Müslüman olmak üzere herkesin bilmesi ve araştırması gereken konulardan, karşılaştığı olaylardan ve ele aldığı işlerden bazen detaylı ve bazen de kısa bir şekilde söz etmiştir.


Ayrıca kaynak olarak verdiği tarihî olayları ve konuyla ilgili hadisleri sağlamlık bakımından bütün boyutlarıyla kuşatarak ele almıştır.


Hâfız İbn Kesîr’in tarih, tefsir ve hadis kitaplarını dikkatlice ve titizlikle okuyan herkes, onun gerek konuyu ele alış tarzı ve gerekse anlayış yönünden Kur’ân, sünnet ve tarih ilimlerini şahsında toplamış bir âlim olduğunu hakkıyla anlar.


 Okuyucuya yeni ufuklar açacağına inandığımız Hâfız İbn Kesîr’in, “el-Kasasu’l-Enbiyâ” adlı bu eserin Türkçeye kazandırılması; insanlığa hidâyet rehberi olarak gönderilen peygamberlerin yolunu izlemek durumunda olan başta biz Müslümanlar olmak üzere herkesin, onları en doğru ve en güvenilir bir kaynaktan öğrenmeleri kaçınılmaz bir zaruret olmaktadır.
İşte bu eser bu düşünceyle Türkçeye tercüme edilmiştir.

 

 

 

Kitap Adı: PEYGAMBERLER TARİHİ (2 CİLT)


Orjinal Adı: El-Kasasu'l-Enbiya


Yayınevi: Çelik Yayınevi


Yazar Adı: İbn Kesîr


Mütercim Adı: Hanifi Akın

Kaynak: Editör:
Etiketler: PEYGAMBERLER, TARİHİ, (2, CİLT), I, İbn-i, Kesir,
Yorumlar
Haber Yazılımı