301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 23:46
 
ORUÇ KARDEŞLER İSİMLERİ İLE YAŞAYACAK
15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit olan ikiz kardeş polis memurları Ahmet ve Mehmet Oruç’un adını taşıyan ikiz köprünün ve anıtın açılışı yapıldı.
GÜNCEL Haberi
ORUÇ KARDEŞLER İSİMLERİ İLE YAŞAYACAK

 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit olan ikiz kardeş polis memurları Ahmet ve Mehmet Oruç’un adını taşıyan ikiz köprünün ve anıtın açılışı yapıldı. 

 

Adana’da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit olan ikiz kardeş polis memurları Ahmet ve Mehmet Oruç’un adını taşıyan ikiz köprünün ve anıtın açılışı törenle yapıldı.

 

Kasım Ener Caddesi ile Alparslan Türkeş Bulvarı kavşağında yapılan törene, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, çeşitli partilerden milletvekilleri, temsilciler ve darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı’nda şehit olan Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin annesi Senem ve babası Ali Oruç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Büyükşehir Belediye Mehteran takımı marşlar çaldı. 

 

Törenin başlangıcında köprünün yapım çalışmaları ve 15 Temmuz’da yaşananlarla ilgili film gösterimleri yapıldı. Daha sonra söz alan İl Müftüsü Hasan Çınar, şehitler için dua etti.

 

Ardından konuşan Şehitlerin babası Ali Oruç, çocuklarının anısı için anıta sık sık geleceğini belirterek, köprünün yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Şehidin annesi Senem Oruç ise gururlu olduğunu söyledi.

 

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise 15 Temmuz Şehitlerimiz Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin hatıralarını diri tutacak olan İkizler Köprüsü’nün yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek şöyle devam etti;

 

“Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşler olmak üzere, 15 Temmuz gecesinde şehadete eren tüm şehitlerimize, Allah’tan rahmet diliyorum. O gece şehadeti göze alıp hainlere karşı mücadele veren gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin dışında, eline bayrağını alarak yollara çıkan, meydanları dolduran milyonlarca vatan sevdalısına da şükranlarımı sunuyorum.

 

“15 TEMMUZ, YÜZYILLAR GEÇSE DAHİ AYNI RUHU YÜREĞİNDE TAŞIYAN BU MİLLETİN HAYKIRDIĞI GECEDİR”

 

15 Temmuz gecesi, aradan yüzyıllar geçse dahi, aynı ruhu yüreğinde taşıyan bir milletin, birlik ve beraberlik mesajını bir kez daha tüm dünyaya haykırdığı gecedir. Yüce meclisi bombalanan, üzerine kurşun yağdırılan, üzerlerinden tankların acımasızca geçtiği aziz milletimiz, sadece imanıyla mücadele etmiş ve nihayet aydınlık sabaha kavuşmuştur.

 

İradesini elinden almak, bağımsızlığına halel getirmek isteyenlere en güzel cevabı, şehadeti göze alarak ve bayrağımızı kuşanarak vermiştir. 15 Temmuz, ülkemiz üzerinde operasyon yapmak isteyen FETÖ ile bunların yerli ve yabancı işbirlikçileri için bir “SON”, aziz milletimiz için yeni bir “BAŞLANGIÇ” olmuştur.  

 

“İSİMLERİNİ EBEDİYEN YAŞAYATACAĞIZ”

 

Bu yeni başlangıcın seneyi devriyesinde, hüzün ve sevincin iç içe geçtiği 15 Temmuz’u milletimize yakışan vakarla idrak edeceğiz. Temel hareket noktamız, demokrasi, bağımsızlık, özgürlük ve vatan için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasının yaşatılması, şehit yakınlarımız ile gazilerimizin bütün ihtiyaçlarının karşılanması ve bir millet olarak yaşadığımız bu hain darbe girişiminin asla unutulmaması, unutturulmaması olacaktır. Buradan bir kez daha vurgulamakta yarar görüyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıralarını her daim canlı tutarak, her vesile ile isimlerini ebediyen yaşatacağız.

 

15 Temmuz Şehitlerimiz Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin hatıralarını diri tutacak olan İkizler Köprüsü’nün yapımında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, Belediye Meclis Üyelerine ve tüm belediye personeline teşekkür ediyor; köprümüzün Adana’mıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

Bu vesile ile başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyor; sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum”

 

Konuşmaların ardından şehit ikiz kardeş polis memurları Ahmet ve Mehmet Oruç’un adını taşıyan ikiz köprünün ve anıtın açılışı yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORUÇ, KARDEŞLER, İSİMLERİ, İLE, YAŞAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı