301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 13:10
 
MAHMUT ERASLAN: İNCİRLİĞİ KAPATALIM
Adana Sivil inisiyatif Meclisi (ASİM)’den yapılan yazılı açıklamada ABD’nin FETÖ’cü papazı bahane ederek iki bakanımıza yaptırım kararı almasına tepki gösterildi.
SİVİL TOPLUM Haberi
MAHMUT ERASLAN: İNCİRLİĞİ KAPATALIM

ADANA GÜNDEMİ-  ASİM Başkanı Mahmut Eraslan tarafından yapılan basın açıklamasında ABD’nin Türkiye aleyhinde ne kadar terör unsuru varsa büyük bir kısmını desteklediğinin ortaya çıkmasına rağmen büyük bir pişkinlikle hala hukuktan bahsedebilmesinin ne kadar yüzsüz olduğunun açık bir göstergesi oduğuna dikkat çekerek “ABD’ye anladığı dilden cevap vermeliyiz.” dedi.  

 

Eraslan Yayınladığı yazılı basın açıklamasında şöyle konuştu: “Binlerce tır silah ve mühimmatı müttefiki olduğu Türkiye’ye karşı kullansınlar diye PYD/PKK Terör örgütüne sevkeden, sınır boylarında Mehmetçiğimizin ve vatandaşlarımızın can güvenliğini tehtid eden terör unsurlarına kol kanat geren, Onlarca vatan evladımızın şehit düşmesine yüzlerce insanımızın yaralanmasına sebep olan 15 Temmuz Darbe girişiminin baş aktörü terörist elebaşı F.G’ye himaye sağlayan Trump, aynaya bakıp muhasebe yapması gerekirken kalkmış bir ajan provakatörü bahane ederek bakanlarımıza yaptırım kararı aldığını söylüyor. Trump’ın ve ABD yönetiminin bu kararı bağımsız bir ülke olan Türkiye’ye yönelik çirkin bir saldırı mahiyetindedir.  Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetin ABD’ye anladığı dilden konuşması gerektiği kanatindeyiz Yapılması gereken iş aslında tek kalemde ABD’yi de dize getirecektir. ABD’nin anladığı dil ABD’nin Türkiye’deki askeri varlığına son vermektir ve bu kapsamda ilk atılacak adım incirlik üssünün kapatılmasıdır. ”

 

ASİM Başkanı Mahmut Eraslan yayınladığı yazılı basın açıklamasında son olarak “Bakanlarımızın ve ülkemizin menfaatlerinin yanındayız. Hiçbir güç bağımsızlığımıza ve istiklalimize yönelik saygısızlık yapamaz. Böyle bir durumda Millet olarak 15 Temmuzda nasıl darbecilere Dünya’yı dar ettiysek yine aynı inanç ve imanla gereken cevabı vermekten çekinmeyiz.” Dedi.

 

Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: MAHMUT, ERASLAN:, İNCİRLİĞİ, KAPATALIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı