301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 12:53
 
HÜSEYİN ÇOMU, İL VE İLÇE MÜFTÜLERİNİ ZİYARET ETTİ
İlim Yayma Cemiyeti Adana Şube Başkanı Hüseyin Nuri ÇOMU, Hac Vazifesini ifa eden İl Müftüsü Hasan ÇINAR ve Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Güller e İYC Yönetim Kurulu Üyelerinin de katılımıyla, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
SİVİL TOPLUM Haberi
HÜSEYİN ÇOMU, İL VE İLÇE MÜFTÜLERİNİ ZİYARET ETTİ

ADANA GÜNDEMİ-

 

Hac İbadetine dair anıların yâd edildiği Müftülük ziyaretlerinde, Nesil Yetiştirmenin önemine atıfta bulunan Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR; “Nesil yetiştirme, Dava Adamı olmayı gerektirir. Davası olan, davası için dert edinir ve sorumluluk alır. Bu maksatla Diyanet Vakfı Adana Kız Öğrenci Yurdu inşaatına başladık. Camilerdeki cemaatlerimizin ve hayırsever iş adamlarımızın yardımları ile inşaat sürecinde sona yaklaştık. Yurt binamız faaliyete geçtiğinde, otelcilik anlayışında hizmet vermenin değil, nesil yetiştirmenin gayretinde olacağız. Yurdumuzda kalacak evlatlarımızın sadece barınma ihtiyacını görmeyeceğiz, aynı zamanda evlatlarımızın dinine ve devletine faydalı bireyler olması için çabalayacağız” dedi.

 

Ziyarette söz alan ve Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Nuri Çomu Vakfı’nı da temsil ettiğini ifade eden Çomu; “STK’lar ile önemli işbirliğinde bulunan ve deneyimiyle STK’lar için bir ağabey olan İl Müftümüzün gayretine şahidiz. Türkiye Diyanet Vakfı ile aynı istikamette yer alan İlim Yayma Cemiyeti için İl Müftümüz ile yakın işbirliği oldukça önem arz etmektedir. Bu çabada 1 kişiye dahi ulaşabilmek çok büyük bir kazanım olabilir. İlmî, Fikrî, Edebî, Siyasi ve Akademik alanda kendini yetiştirebilen bir kişiye dahi kol kanat germek, ortaya çok büyük bir değer koymayı sağlayabilir. Bunun en güzel örneği, kendisi de İlim Yayma Cemiyeti’nde yetişmiş olan Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Nesil yetiştirme çabamızda muvaffakiyet diliyorum. Gayret bizden Tevfik Allah’tan” dedi.

halkalı escort bayan

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı