301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 19:34
 
Hamasʹtan Mescid-i Aksaʹda nöbet tutma çağrısı
Hamas, İsrailʹin Kudüs ve El-Halil kentlerindeki kutsal mekanlara yönelik ihlallerine karşı koymak için Mescid-i Aksaʹda nöbet tutma çağrısında bulundu. H
DÜNYA Haberi
Hamasʹtan Mescid-i Aksaʹda nöbet tutma çağrısı

Hamas liderlerinden Eymen Ebu Halil, hareketin resmi sitesinden yaptığı açıklamada, ˮİbrahim Camisiʹnin kapatılması ve ezanın yasaklanması açık bir ihlal, İslami mekanların Yahudileştirilmesi ve Müslümanların bu mekanlardaki haklarının ellerinden alınmasıdır.ˮ ifadesini kullandı. İşgal güçlerinin emrivakilerine karşı  Mescid-i Aksaʹnın her gün yüzlerce Yahudi yerleşimci tarafından basılması ve İbrahim Camisiʹnde günlerdir ezan okunmamasına tepki verilmesi gerektiğini vurgulayan Ebu Halil, Aksaʹyı ve İbrahim Camisiʹni zamansal ve mekansal olarak bölmeye çalışan işgal güçlerinin emrivakilerine karşı koymak için Aksaʹya gitme ve orada nöbet tutma çağrısı yaptı.

 

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs dün yaptığı açıklamada, 343 fanatik Yahudiʹnin İsrail polisinin koruması altında Aksaʹnın Fas (Meğaribe) Kapısıʹndan Harem-i Şerifʹin avlusuna girdiğini duyurmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hamasʹtan, Mescid-i, Aksaʹda, nöbet, tutma, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı