301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 19:39
 
DEAŞʹın yerini o örgüt alacak!
Rusya Dışişleri Bakanlığı Yeni Tehditler Departmanı Direktör Yardımcısı Vladimir Andreev, DEAŞʹin bozguna uğramasıyla onun yerine, El Nusra örgütünün geçebileceğini belirtti.
DÜNYA Haberi
DEAŞʹın yerini o örgüt alacak!

 Andreev, Rusyaʹnın ʹTüm dünyaya uluslararası hukukun, Birleşmiş Milletler (BM) tüzüğünün sağlam temelinde ve mücadelenin sürdüğü ülkelerin onayı ile tek bir terörle mücadele cephesinde birleşme çağrısı yapmaya devam ettiğiniʹ kaydetti.

ʹEL KAİDEʹNİN BİRİNCİ ROLLERE DÖNMESİ İÇİN KORUNUYORʹ

Andreev, ˮMaalesef şimdiye kadar ve şu anki koşullarda diğer bazı ülkeler, Batılı ülkeler, bir takım üstünlükler sağlamak, bazı yerlere hâkim olmak, onları kontrol altına almak gibi farklı görevlerin peşinde. Terör örgütlerinin bazıları, yeni adı ne olursa olsun, fazla ileriye giden DEAŞʹin imha edildiği ve bu marka yok olduğu zaman,El Nusra şahsında El Kaideʹnin birinci rollere dönmesi için korunuyorˮ ifadelerini kullandı.

ʹONLAR ŞİMDİ KENDİLERİNİ BESLEYEN ELİ ISIRIYORʹ

ʹÜlkelerin iç işlerine müdahale, istikrarsızlaştırma, uygun olmayan rejimleri uzaklaştırma enstrümanınınʹ söz konusu olduğuna dikkat çeken Rus yetkili, ʹʹTeröristler tek başlarına hiçbir şey yapmazlar. Belli bir etapta onlara yardım ettiler, açılmalarına imkân tanıdılar ve onlar şimdi bir zamanlar kendilerini besleyen eli ısırıyor, aynı el kendilerini beslemeye devam ediyor ve bir takım jeopolitik stratejilere uygun istikametlere yönlendiriyor. Rusya bunlara katılmıyorʹʹ diye konuştu.

ʹMAALESEF ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ SAĞLANAMIYORʹ

Andreev, ʹʹRusya, bu su yılanının çiğnenmesi için tam formatlı işbirliğine hazır, zira bu bizim çıkarlarımıza ve insanlığın çıkarlarına uygun değil. Fakat maalesef bu yönde genel bir uluslararası işbirliği şimdiye kadar sağlanamıyorʹʹ ifadelerini kullandı.

Kaynak: (AHABER) - AHABER Editör:
Etiketler: DEAŞʹın, yerini, o, örgüt, alacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı