301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 22:24
 
ASİM’in ‘Ümmet İftarına Davet’e Yoğun İlgi
ASİM tarafından düzenlenen, geleneksel ‘Ümmet İftarına Davet’ Adlı Program Ulu Camii Yanında dernek yönetici, üyeleri, STK temsilcileri, öğretmen, öğrenci ile Adanalılar katıldı..
SİVİL TOPLUM Haberi
ASİM’in ‘Ümmet İftarına Davet’e Yoğun İlgi

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) tarafından düzenlenen, geleneksel ‘Ümmet İftarına Davet’ Adlı Program Ulu Camii İmamı Ali Tufan'ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. ASİM Başkanı Mahmut Eraslan Açılış ve selamlama konuşması yaptı. Onur Konuğu olan Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Osame Hamdan Konuşmacı olarak programa katıldı.

 

ASİM Başkanı Mahmut Eraslan Açılış ve selamlama konuşmasında:

 

"İsmail Heniye’nin hayatı İslam’a feda olsun."

 

“Tüm konuklarımızı Allah’ın selamı ile selamlıyor, hoş geldiniz diyorum. Selamun Aleykum..

 

Kerim kitapta, çevresini bereketli kıldığımız dediği topraklardan Adana’mıza misafir olan sayın Osame Hamdan'a hoş geldiniz diyor ve ümmetin onuru, direnişin yiğitleri Haması selamlıyorum.

 

Başta direnişin lideri şeyh Ahmet Yasin olmak üzere, Mavi Marmara şehitlerimiz ile birlikte hak dava İslam için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 

 

Filistin üzerine çok fazla bir şey söylemek istemiyorum çünkü konuğumuz söz alacak.

 

2010 Yılında Filistin’e yol açık konvoyu ile birlikte uzun süren bir yolculuk sonrası Gazze’ye giren bir kardeşiniz olarak;

 

İsrail’in karadan havadan ve denizden Gazze’yi nasıl ablukaya aldığını insanların özgürlüklerinin nasıl kısıtlandığını ve İsrail kâfirlerinin nasıl bir zulüm uyguladıklarını maalesef yerinde gördük.

Bu kadar baskı saldırı zülüm işkence karşısında nasıl direnebiliyorlar sorusunun cevabını yine burada öğrenmiş olduk.

 

İsmail haniye konvoya katılanlara yönelik yaptığı konuşmada şöyle diyordu Liderimiz şeyh Yasin bize şöyle demişti önümüzde iki seçenek var.

 

İsrail’e karşı direniş göstermeyecek onlara boyun eğecek dediklerini yaparak belki biraz rahatlayacağız ama zillet içerisinde bir hayatımız olacak.

 

Yada izzetli bir duruş sergileyecek İsrail’e direnecek şartlar zorda olsa direnecek  bu uğurda şehit olacağız.

 

Yokluk ambargo sıkıntılarla dolu bir hayat bizi bekliyor olacak şeyh Yasin direnişi seçti cihadı seçti ve dava için şehit oldu.

 

Bizde onun yolunda yürüyeceğiz. İsrail’e diz çökmeyeceğiz, cihat edeceğiz, can vereceğiz onurumuzla öleceğiz.. demiş ve eklemişti.

 

"İsmail Heniye’nin hayatı İslam’a feda olsun."

 

Anladım ki buradaki liderler kendilerini koltuk mevki makama değil, davaya adamışlar cihat şehadet ruhu dipdiri…

 

Değil mi ki Rasulullah (as)  ben Allah yolunda cihat etmek şehit olmak isterim  öyle ki bunun onlarca kez tekrarlanmasını isterim diyordu.

 

Allah ümmetin önünde liderlik yapanlara direniş, cihat ve şehadet şuuru versin. Allah ülkemizde ve yeryüzünde kâfirlere karşı direnen cihat eden asker, polis, sivil kadın, erkek kim varsa tüm kardeşlerimize güç, kuvvet ve zaferler nasip etsin. Kâfirlere karşı ayaklarımızı sabit kılsın.

 

Biz ASİM olarak 73 katılımcı üye kurumlarımız ile Adana’da ortak akıl istişare işbirliği konusunda çalışma ve çabalarımız devam ediyor

Bizi burada bir araya getiren Allah'a hamd ediyoruz. Duamız ve temennimiz şuan burada toplandığımız gibi bir gün Riyad,Gazze, Kahire, Ankara, Şam, Bağdat ve diğer İslam coğrafyalarına liderlik edenlerinde ümmet iftarlarında istişare ve işbirliği toplantılarında bir araya gelmeleri, içerisinde bulundukları bu dağınıklıktan biran evvel kurtulmalarıdır.

 

 

Allah dini üzerinde ayaklarımızı sabit kılsın. Hepimize ümmet vahdet bilinci versin. Kardeşlerimize karşı kalbimizde kin bırakmasın cihat şehadet şuuru versin.”dedi.

 

Programın Onur Konuğu Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Osame Hamdan Konuşmasında:

 

"Mescid-i Aksa’yı Siyonistlere teslim etmeyeceğiz.."

 

“Filistin yalnız değildir. Kudüs yalnız değildir. 1,5 Milyon Müslümanın can damarı Mescid-i Aksa’yı Siyonistlere teslim etmeyeceğiz. Mücadelemizi Filistin kurtulana ve abluka kalkana kadar sürdüreceğiz. Hiçbir güç yolunda yürüdüğümüz kutsal yoldan bizi ayıramaz” dedi.

 

Yeryüzünde açlık sefaletin yoğun bir şekilde devam ettiğine dikkat çekmek amacıyla yer sofrasında hasır üzerine hazırlanan simit, ayran, su ve hurma ikramları yapıldı,etkinlik dua ile son buldu.

Kaynak: (Adana Post) - Adana Post Editör:
Etiketler: ASİM’in, ‘Ümmet, İftarına, Davet’e, Yoğun, İlgi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ASİM’in ‘Ümmet İftarına Davet’e Yoğun İlgi
ASİM’in ‘Ümmet İftarına Davet’e Yoğun İlgi
ASİM’in ‘Ümmet İftarına Davet’e Yoğun İlgi
ASİM’in ‘Ümmet İftarına Davet’e Yoğun İlgi
ASİM’in ‘Ümmet İftarına Davet’e Yoğun İlgi
Yorumlar
Haber Yazılımı