301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Eylül 2018 - Salı 00:58
 
ASİM HEYETİ TARSUS ESHABI KEHF PLATFORMU İLE BULUŞTU
Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Heyeti Tarsus'ta Ashabı Kehf Platformu ile biraraya geldi.
SİVİL TOPLUM Haberi
ASİM HEYETİ TARSUS ESHABI KEHF PLATFORMU İLE BULUŞTU

ADANA GÜNDEMİ-  ASİM Heyeti Eshabı Kehf Platformu ile Davet ve Kardeşlik Vakfı Tarsus Şubesinde buluştu. Ashabı Kehf Platformu ile yerel ve bölgesel konular üzerinde görüş alışverişinde bulunan ASİM Heyeti adına Başkan Mahmut Eraslan Tarsus gibi kadim bir şehirde Eshabı Kehf Platformu ile bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek ASİM’in faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve Tarsus Eshabı Kehf Platformuna sıcak misafirpervelikleri için teşekkür etti.

 

ASİM Başkanı Mahmut Eraslan’ın ardından Tarsus Eshabı Kehf Platformu adına Erdem-Der Başkanı Yılmaz Alinç söz alarak toplantıya katılamayan Ashabı Kehf Platformu Başkanı Hilmi Tuzcu Hoca’nın selamını iletti.

 

Ashabı Kehf Platformu’nun ortak değerlerde buluşan kurumların katılımıyla altı yıl önce kurulduğunu ifade eden Yılmaz Alinç bugüne kadar Tarsus’da çok önemli Hayri hizmetlere imza attıklarını ve birlikte çalışmanın bereketini hep birlikte müşahade ettiklerini söyledi.

 

ARİF ve AKİL İNSANLARI DİNLİYORUZ

 

Erdem-Der Başkanı Yılmaz Alinç Tarsus’un ilim irfan dünyasında emeği olan önemli kanaat önderleri ile sık sık bir araya geldiklerini ve onların tecrübelerinden istifade ettiklerine işaret ederek Ashabı Kehf Plarfomu girişimi ile bir Arif İnsanlar grubu oluşturduklarını belirtti.

 

ASİM’in anlamlı ziyareti ile çok memnun olduklarını da sözlerine ekleyen Alinç bölgesel istişarelerin sorunlarımızın çözümüne önemli katkılar sağlayacağını vurgulayarak Türkiye’de bir ilk olan ASİM Heyetinin sivil toplum kuruluşları arasındaki diyalog çağrısının karşılıklı ziyaretlerle devam etmesi gerektiğini söyledi.

 

CUMALi BOZDAĞ: SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ÜLKE SORUNLARINI DİLE GETİRMEKTEN ÇEKİNMEMELİDİR.

 

Davet ve Kardeşlik Vakfı Tarsus Şubesi yöneticilerinden CUmali Bozdağ da toplantıda söz alarak, “Zalim de olsa Mazlum da olsa kardeşinize yardım ediniz” hadisi şerifndeki manaya işaret ederek sivil toplum kuruluşlarının ülke meseleleri ile ilgili olumlu faaliyetleri takdir ederken, topluma zarar veren bir takım yanlış uygulamalara da yapıcı eleştiriler yöneltmekten çekinmemeleri gerektiğinin altını çizdi. Bozdağ konuşmasında Peygamberimizin “zalim bile olsa..” şeklindeki ifadesine ashabın zalim bile olsalar nasıl yardım ederiz” diye sorduklarını ve bunun üzerine peygamberimizin de “O’nun zulmüne engel olarak ona yardım etmelisiniz” diye buyurduğuna işaret etti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının emri bil maruf ve nehyi anil münker görevlerini unutmamaları gerektiğini dile getirdi. 

 

MÜSLÜMAN FERT MÜSLÜMAN AİLE VE MÜSLÜMAN TOPLUM HEDEFİMİZ OLMALI

 

Vakıf olarak kendilerinin Müslüman Fert  Müslüman Aile  ve Müslüman Toplum hedefleri için çalıştıklarına dikkat çeken bozdağ konuşmasında ülkemizde aile mefhumunun giderek dejenere olduğunu ve bu konuda sürekli hükümetten bir şeyler beklemenin yanlış olduğunu hatırlatarak sivil toplum kuruluşlarının sorumluluk üstlenmesi gerektiğine işaret etti.

 

 

DİYANET’İN “MERDİVEN ALTI” DERKEN KASTETTİĞİ NEDİR?

 

Hayrat vakfı Camiasından Bab-ı İrfan Derneği Başkanı Mehmet Şimşek de toplantıda söz alarak, FETÖ’nün ihanetinin özellikle İslami bilinç ve manevi değerler eğitimi alanında çalışmalar yapan kurumlara büyük zarar verdiğini dile getirdi. Vatandaşlarımız çocuklarını sivil toplum kuruluşlarımızın gözetimindeki öğrenci evlerine teslim etmekten çekinir hale geldiğine ve gençliğin maneviyattan yoksun fraksiyonların kucağına itildiğine işaret eden Şimşek, bu konuda maalesef Diyanet teşkilatı da hutbelerinde ve çeşitli ortamlarda İslami irşat faaliyeti yapan STK’ları sanki muzır gruplarmış gibi lanse etme anlamına gelecek şekilde “merdiven altı yapılar” diye genel bir tanımlamayla ötekileştirmekte ve halkın gönüllü sivil toplum kuruluşlarına bakışını tersyüz etmekte olduğuna dikkat çekti. ŞİMŞEK, “Diyanet teşkilatı “Merdiven Altı” yapılar derken neyi kastettiğini açıkça ortaya koyması gerekmektedir. Aksi halde tüm gönüllü kuruluşlar töhmet altında kalmakta ve buda özellikle halkımızın tedirgin olmasına sebep olunmaktadır.” Dedi.

 

ASİM’İN VE DİĞER STK’LARIMIZIN İLAHİYAT VE DİYANET CAMİASINA DA GİTMESİ LAZIM

 

Tarsus Bereket Eli Derneği Başkanı Osman Şahin de toplantıda söz alarak ilahiyat camiasının toplumun değer yargıları ile çelişen ihtilaflarını televizyon ekranlarında pazarlamaya çalışmasının çok tehlikeli olduğuna işaret ederek Sivil Toplum Kuıruluşlarımızın ekranda boy gösteren İlahiyat ve Diyanet camiası ile diyalog kurup ihtilaf ve fitne sebebi olabilecek tartışmaların tv ekranı önünde yapılmasının ciddi sonuçlarını hatırlatmalarını ve bu kişilerin bu tarz davranışlardan vazgeçmeleri için çağrıda bulunmaları gerektiğini dile getirdi.

 

ASİM Heyetinin Tarsus Eshabı Kehf Plaformu ziyaretinde Erdem-Der’den Yılmaz Alinç, Bab-ı İrfan Derneği’nden Ramazan Şimşek, Bereket Eli Derneği’nden Osman Şahin,İyilik-der’den Murat İnan, Mustazaf-Der’den Beşir Kunt, Umut Kervanı Derneği’nden Ziya Bayık ve Davet ve Kardeşlik Vakfı’ndan Cumali Bozdağ ile Mehmet Durak hazır bulundu.

 

ASİM Heyeti daha sonra Mersin’e geçti.

 

Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: ASİM, HEYETİ, TARSUS, ESHABI, KEHF, PLATFORMU, İLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı