Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 11:22
 
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) bileşeni Sivil Toolum Kuruluşları ABD'nin Kudüs'ü Başkent ilan etme girişimini düzenledikleri kitlesel basın açıklaması ile protesto etti.
SİVİL TOPLUM Haberi
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU

ADANA GÜNDEMİ I HABER MERKEZİ-   ABD Başkanı Donalt Trump'ın önceki günki açıklamasında Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmişti. Dünya genelinde büyük tepkilere neden olan bu girişim Adana'da da protesto çeşitli eylemlerle protesto ediliyor.

 

Adana 5 .Ocak Meydanında Cuma Namazı Sonrası Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) tarafından düzenlenen kitlesel basın açıklaması ve protesto etkinliği Filistin/Gazze'li Hüsam En Nassar'ın okuguğu Kur'an-ı Kerim kıraati ile başladı. ASİM Başkanı Mahmut Eraslan'ın basın açıklamasını okuduğu kitlesel basın basın açıklamasında AK Parti Adana Milletvekili ve Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Akparti İl Başkanı Fikret Yeni, Ak Parti seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş'ın yanısıra Adana'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruşu temsilcileri de hazır bulundu. Adana il Merkez Vaizlerinden İdris POLAT'ın okuduğu dua ile sona eren etkinliğe Adanalılar yoğun ilgi gösterdi.

 

Bir Tepki de Merkez Camii'den Geldi..

 

Öte yandan bir diğer basın bir açıklaması da Köklü değişim dergisi tarafından Merkez Camii'de yapıldı.

 

Sabancı Merkez Camisi'nde kılınan cuma namazının ardından cemaatin bir kısmının da katılımıyla Köklü Değişim Platformu tarafından basın açıklaması yapıldı.

 

Grup adına basın açıklamasını okuyan Muhammet Ali Tuluk, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın kınama ve barış mesajlarıyla kurtarılamayacağını belirterek şunları söyledi:
“Kudüs, Müslümanların kanları ile fethedilmişti. Mescid-i Aksa üç kutsal mescidimizden birisi ve ilk kıblemizdir. Bu nedenle Kudüs istediğiniz gibi İsrail'e başkent değil, olsa olsa mezar olacaktır. Hatta ve hatta çok yakında Müslümanlar hilafeti yeniden ikame ederek paramparça olan İslam ümmetini birleştirecek ve Mescid-i Aksa'yı siyonistlerin pisliklerinden temizleyeceklerdir. Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu ancak 'Kudüs işgal altındayken bize gülmek haram olsun' diyen Selahaddinler gibi komutanlarla kurtulur.”

 

Basın açıklamasının ardından ellerinde çeşitli flamalar olan grup tekbir getirip dua ettikten sonra "Kudüs İsrail'e başkent değil mezar olacak" sloganı atarak olaysız dağıldı.

 

 

ASİM BASIN AÇIKLAMASI:

KUDÜS FİLİSTİN’İN ve İSLAM ÜMMETİNİN BAŞKENTİDİR

 

ABD Başkanı Donald Trump,  islam dünyasından tüm tepkilere rağmen kulaklarını tıkadı. İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarının bir parçası olan Kudüs'ü İsrail adlı korsan devletin sözde resmi başkenti olarak tanıdı ve Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınacağını açıkladı.

 

Trump bu kararla ABD’nin Filistin davasında görüntüde tarafsız olma vasfının da bittiğini ilan etmiştir. ABD, 6 Aralık 2017 tarihi itibarı ile İsrail ile aynı statüde Filistin işgalinin tarafı olmuştur.

 

Kudüs’ün Siyonizm’e başkent yapılmasını engellemek için harekete geçmek, birlikte ses vermek ve insanlığın beklediği sözü söylemek için buradayız.

 

Bu güne kadar bizi Şii Sünni, Sufi Selefi, Türk Kürt, Arap Fars, Şucu Bucu diye böldüler.

 

 Ümmet birbirleriyle uğraşırken İslam düşmanları ümmetin ülkelerini bir bir işgal ettiler.

 

Geriye viran edilmiş şehirler dul kadınlar yetim ve öksüz çocuklar kaldı birde birbirleriyle savaşan elleri kardeş kanına bulanmış  gruplar.. kısacası bizim dağınıklığımız onların gücü oldu.

 

Buradan tüm Müslümanlara sesleniyoruz Kudüs için ayağa kalkan ve tek yürek olan ümmete sesleniyoruz Allah için Resulullah için Mescidi Aksa için artık gücümüzün farkına varalım bizim birlikteliğimiz onların dağılması demektir.

 

Müslüman ülkelerin tamamının İsrail ile siyasi, ticari, diplomatik ve ekonomik bütün ilişkilerini kesmelerinin zamanı gelmiştir.

 

Türkiye İsrail ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeli, bugüne kadar Filistin aleyhine olan İsrail işgali lehine olan tüm anlaşmaları ve mahkeme kararlarını iptal etmelidir.

 

Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların mes’elesi değil; tüm İslam âleminin namusudur.

 

Filistin ve Kudüs’ün müdafaası herkesin sorumluluğudur. Bugün hemen Kudüs’ün özgürleşmesi için tüm çalışmalar başlatılmalıdır.

 

Kudüs Filistin’in başkentidir. Bütün Müslümanların kutsalıdır. Hiçbir zaman İsrail’in başkenti olmayacaktır.

 

Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa etmeli; okyanus ötesinden iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla engellenmek istense de din, dil ve ırk ayrımı göz etmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam etmelidir.

 

Bütün grupları ve taraflarıyla bugüne kadar haklı, onurlu ve azimli muazzam bir mücadele ortaya koyan FİLİSTİN’ in yıllar boyunca en ağır şartlarda kesilmeyen mücadelesini selamlıyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra da maddi manevi yanlarında olduğumuzu buradan ilan ediyoruz.

 

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın da açıkladığı üzere "Biz İsrail’i devlet olarak bile kabul etmiyoruz ki, başkenti Kudüs olsun"

 

İslam Dünyası bütün Filistin topraklarına ve Filistin’in Başkenti Kudüs’e sahip çıkmalı siyasi, ekonomik, hukuki her türlü desteği sağlamalıdır. İsrail’e ve İsrail’in yanında duranlara da siyasi, ticari, ekonomik vs her türlü boykot/ambargo uygulanmalıdır.

 

ÜMİTSİZ DEĞİLİZ.. ALLAH BİZİMLE

 

Ey Korsan İsrail ve ve Eyy ABD’nin  şaşkın yöneticileri!.

 

Siz bugün bu ümmetin çaresizliğinden gafletinden cesaretle saldırdıkça saldırıyorsunuz. Bugün izzetimiz onurumuza pervasızca hücum ediyorsuz. Kendi haklarınız sözkonusu olduğunda Dünya’yı ayağa kaldırmanıza rağmen Müslümanlar söz konusu olunca çifte standartlarınızı derhal açık ediyor, taktığınız masumane maskelerin ardındaki cellât yüzünüzü alenen ifşa ediyorsunuz.  Ancak büyük bir keyifle icra ettiğiniz bu çirkin oyunlar ebediyen sürmeyecek.

 

Trump sob yaptığı açıklaması ile yeni bir haçlı savaşının startını vermiştir. Biz Ümmet olarak, geçmişte nasıl ki, Haçlı seferlerini bozguna uğrattıysak,bugün de Allah’ın yardımı ve izni ile ve tüm dağınıklığımıza rağmenpüskürtecek ve bertaraf edecek inanca sahibiz.

 

Gün gelecek, en kudretli ordularınız tarumar edilecek. Gün gelecek en gaddar neronlarınız asil liderlerimiz önünde dize gelecek. Gün gelecek estirdiğiniz en haşin fırtınalara set olacağız.  Gökleri inletecek tekbir nidalarımızla yıkacağız zulmün tunçtan kalelerini. Bir gün Kudüsümüzün bağrında taşıdığı AKSA’nın mihrabında özgürlük secdelerine kapanacağız ve onun mübarek surlarına istiklal sancağımızı dikeceğiz.

 

O gün çok yakın biliyoruz..
 

Ve biliyoruz ki KUDÜS Amerika’dan da Rusya’dan da, Çin’den de büyüktür.
 

Ey Kudüs!..
 

Büyüklüğünün hürmetine sabret ve izzetinin hatırına bekle bizi.

 

Allah'ım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına senden niyaz ediyoruz. Kudüsün esaretine son vermeyi bize nasip et.

Selam olsun Filistin’e,
Selam Olsun AkSA iNtifadasına,
Selşam olsuın ümmet şuuru ve kardeşlik  şuuru ile birlikte saf tutanlara..

 

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM)

 

---

 

Köklü Değişim Dergisi Basın Açıklaması:Kudüs “İsrail’e” Başkent Değil! Mezar Olacaktır!

Kıymetli Müslümanlar,

 

Sömürgeci kâfir ABD’nin küstah ve hadsiz Başkanı Trump Çarşamba akşam yaptığı açıklamada, İsra ve Miraç toprağı ve Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ün, Yahudi varlığının başkenti olarak tanındığı hezeyanında bulundu. Müslümanlar olarak, bizim nazarımızda yok hükmünde olan bu safsatanın sinyallerini ise birkaç gün önceden vermişti.  Müslümanların başlarındaki yöneticiler ise her zamanki gibi aciz ve korkak tavırlarla Trump’tan böyle bir şey yapmaması noktasında ricalarda bulundular. Buna rağmen Trump, kararını meydan okurcasına ve küstahça açıkladı. Çünkü o biliyordu ki bu yöneticiler kınamaktan başka hiçbir şey yapamazlar. Hamaset dolu sözlerin dışında hiçbir adım atamazlar. İşte Amerikan Başkanı Trump’ı cesaretlendiren şey de budur!

 

Ey Müslümanlar! Sizler de biliyorsunuz ki Kudüs, İsra ve Mirac topraklarıdır. Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs bize Allah Rasulü’nün emanetidir. Bundan dolayı Kudüs asla Yahudi varlığının başkenti olmayacaktır. Tekrar tekrar ifade ediyoruz ki Kudüs; olsa olsa ancak onlara mezar olacaktır.

 

Kardeşlerim! İslam İşbirliği Teşkilatı’nın dönem başkanlığını yürüten Türkiye ise böyle bir kararın çıkacağını daha önceden biliyordu. Bunun için Cumhurbaşkanı yanına Yahudilerin dostu, Allah'a, Rasulüne, Filistin'e ve mukaddesatlarına ihanet içerisinde olan Ürdün Kralı Abdullah’ı da alarak: "Kudüs'ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün muhafazası hususunda Ürdün ile aynı hissiyatı paylaşıyoruz" dedi. Ayrıca böyle bir kararın alınması durumunda “İsrail ile diplomatik işbirliğini bile kesebiliriz” gibi komik tehditlerde bulunuldu! Yine aynı gece Müslümanların başlarındaki işbirlikçi yöneticilerin hepsinden kınama mesajları yağmaya başladı. Zira onlar kınamaktan başka bir şey bilmiyorlar!

 

Ey Müslümanlar! İsra ve Miraç topraklarını gasp eden mücrim Yahudi varlığına “Orta Doğu’da ihtiyacımız var” diyen ve her fırsatta gasıp Yahudi varlığı ile sıcak ilişkiler kurmaya çalışan yöneticiler, bu aciz halleriyle Kudüs’e sahip çıkabilirler mi? Yapılan kınama açıklamaları, İslam’ın ve Müslümanların düşmanı Amerikan Başkanı Trump’ı ve Yahudi varlığını ne kadar caydırabilir? Bunların en fazla yaptıkları şey “şiddetle kınamak” değil midir? Yemekli toplantılar yapmaktan öte hiçbir etkisi ve yetkisi olmayan İslam İşbirliği Teşkilatı, Yahudi varlığına ya da Amerika’ya karşı ne yapabilir? Söyler misiniz İsra ve Miraç topraklarını bunlar mı savunacak? Mescidi Aksa’yı bunlar mı kurtaracak?

 

Kardeşlerim! Kendi peygamberlerinin diliyle lanetlenen bir kavim olan Yahudiler, mübarek topraklarda yıllardır fesat saçıyor, Mescidi Aksa'yı kirletiyor ve Filistinli kardeşlerimizi katlediyorlar. Bütün bunları yaparken de çevresindeki işbirlikçi ve kiralık rejimlere güveniyorlar. Eğer ki bu rejimlerin ihaneti, alçaklığı ve zilleti olmamış olsaydı, Yahudiler kutsal Mescidi Aksa’da asla taşkınlık yapamazlardı. Yahudiler, bugün kışlalarda çakılıp kalan orduların Kudüs’ü arındırmak için seferber olacağını bilselerdi, Filistin’i işgal edemez, halkını katledemez ve kutsallarımızı kirletemezlerdi. Filistin’in bir karış toprağından dahi vazgeçmeyen Abdülhamit Han gibi bir halifemiz olsaydı, Müslümanlar tefrikaya düşmeseydi ve birliğimizi sağlayan Hilafet ilga edilmeseydi tüm bunlar olabilir miydi?

 

Ey Amerika ve Ey O’nun Küstah Başkanı! Öncelikle şunu bilin ki; Kudüs Müslümanların kanları ile fethedilmiştir. Mescidi Aksa üç kutsal mescidimizden birisi ve ilk kıblemizdir. Bu nedenle Kudüs istediğiniz gibi “İsrail’e” başkent değil! Olsa olsa mezar olacaktır! Hatta ve hatta, Allah’ın izniyle çok yakında Müslümanlar Hilafeti yeniden ikame ederek paramparça olan İslam Ümmetini birleştirecek ve Mescidi Aksa’yı siyonistlerin pisliklerinden temizleyeceklerdir. Böylece Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in şu sözü yerini bulacaktır. Müslümanlar Yahudilerle savaşıp onları öldürmedikçe Kıyamet kopmayacaktır. Yahudiler taş ve ağaçların arkasına gizlenecek de taş ve ağaçlar dile gelip şöyle söyleyecek: Ey Müslüman! Ey Allah’ın kulu! İşte arkamda bir Yahudi var gel ve onu öldür.”

 

Ey Müslümanlar! Filistin yönetimi, işbirlikçi yöneticiler ve sömürgeci Batı, Filistin sorununun çözümü konusunda çirkin taktik ve üsluplar kullanarak Müslüman kitleleri yanıltıyor, meseleleri karartıyorlar. Zira Filistin sorununa ilişkin doğru ve köklü çözümü örtbas ediyorlar. Bilirsiniz ki çözüm, sorunun tespit edilmesi kadardır. Buradaki sorun ise Filistin’in işgalidir. Bunun çözümü de bellidir. 2 milyarlık nüfusa ve yüzbinlerce askerden oluşan orduları harekete geçirmek ve bu mübarek topraklardan Yahudi varlığının kökünü kazıyıp atmaktır. Sorunun çözümünü Birleşmiş Milletler, Amerika ve Uluslararası güçler ile birlikte aramak, çözümden ziyade çözümsüzlük talep etmek ve Filistin’e ihanet etmektir. 

 

Ey Müslümanlar! Kudüs ve Mescidi Aksa kınama mesajları ile kurtulmaz. İslam konferansı örgütünün yemekli toplantıları ile kurtulmaz. Birleşmiş Milletler kararlarına atıf yapmakla kurtulmaz. İsrail ile diplomatik ilişkileri askıya almakla kurtulmaz. Barış mesajları vermekle kurtulmaz. İki devletli çözümden bahsetmekle kurtulmaz.

 

Kudüs’ün ve Mescidi Aksa’nın kurtuluşu ancak, Kudüs işgal altında iken bize gülmek haram olsun diyen Selahaddinler gibi komutanlarla kurtulur. Kudüs’ü fethettiğinde şehre deve ile değil de güzel bir at üzerinde girmesi istenildiğinde “Eğer biz İslam’dan başka izzet ararsak Allah bizi zelil eder” diyen Hz. Ömer gibi Raşid Halifelerle kurtulur. Yüklü miktarda paralar karşılığında Filistin’den toprak vermesini isteyen Siyonist Liderlere karşı, “Ben size bir karış dahi toprak satmam, Zira o beldeler bizim değil İslam Ümmetinindir” diyen Abdülhamit gibi basiretli yöneticilerle kurtulur. Velhasıl sözlerle değil ordularla kurtulur.    

 

Ey Müslümanlar! Bizler sadece Aziz ve Hamid olan Allah’a güveniyoruz. Bizler Allah’ın yardımının yakın olduğuna inanıyoruz. Başta ABD olmak üzere bu ceberut ve küstah kâfirlerden korkmuyoruz. Çünkü bizim Mevla’mız Âlemlerin Rabbi olan Allah’tır. O Aziz ve İntikam Sahibidir. Onların ise Mevla’sı yoktur. Onlara Allah’a karşı yardım edecek hiçbir güç yoktur. Allah Subhanehu ve Teâlâ şöyle buyurmaktadır:

أَفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَيَنْظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ دَمَّرَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ وَلِلْكَافِرِينَ أَمْثَالُهَا ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ مَوْلَى الَّذِينَ آمَنُوا وَأَنَّ الْكَافِرِينَ لَا مَوْلَى لَهُمْ

“Yeryüzünde dolaşıp kendilerinden öncekilerin sonlarının nasıl olduğunu görmezler mi? Allah onları yere batırmıştır. Kâfirlere de onların benzeri vardır. Bu, Allah’ın, inananların yardımcısı olmasından dolayıdır. Kâfirlere gelince, onların yardımcıları yoktur.” [Muhammed 10-11]

 

Ey Rabbimiz! Kuvvetimizin azlığını ve zayıflığımızı sana şikâyet ediyoruz. Bizleri İslam ile izzetlendir ki, kâfirleri zelil kılalım.

 

Ey Rabbimiz! Bizleri yardımınla destekle ki, yeniden ayağa kalkalım.

 

Ey Rabbimiz! Saflarımızı birleştir ki, dağılmayalım.

 

Ey Rabbimiz! Bizlere basiret ver ki aldatılmayalım.

 

Ey Rabbimiz! Bizlere güç ve kudret ver ki, kâfirlerin belini kıralım.

 

Ey Rabbimiz! Bizleri yeniden tek bir ümmet eyle, topraklarımızı tek bir toprak eyle, savaşlarımızı tek bir savaş eyle.

 

Ey Rabbimiz! Bizlere yeniden Raşidi Hilafeti nasip et. Kâfirlerden değil sadece Allah’tan korkan Halifeler nasip et. Sözlerle değil, ordularla cevap veren yöneticiler nasip et. Kudüs Yahudi işgali altındayken uykuyu ve gülmeyi kendine haram kılan komutanlar nasip et. Kudüs’te tek bir gasıp Yahudi kalmayıncaya kadar kışlalarına dönmeyecek ordular nasip et. Kudüs’te 55 yıl nöbet tutan Hasan Onbaşı gibi askerler nasip et.

 

Ey Rabbimiz! İsra topraklarına sahip çıkamadık, ilk kıblemize sahip çıkamadık, Mescidi Aksa’ya sahip çıkamadık, Kudüs’e sahip çıkamadık. Bizleri affet! Acizliğimizden dolayı senden bağışlanma diliyoruz. Ancak şu Cuma saatinde sana söz veriyoruz ki, İslam’ı hayata hâkim kılmak için hiç durmadan çalışacağız. Bizlere nusret ve yardım nasip et. Küstah Amerika ve diğer kâfirlerin hadlerini bildirecek Hilafet Devletini bizlere nasip et.

 

Allah’ım! Müslümanların saflarını birleştir. Sözlerini birleştir, amellerini birleştir, kalplerini birleştir. Nübüvvet metodu üzere Raşidi Hilafet Devletini yeniden ikame etmek için hedeflerini birleştir.

 

Amin… Amin… Amin …

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: ASİM'DEN, KUDÜS, PROTESTOSU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
ASİM'DEN KUDÜS PROTESTOSU
Yorumlar
Haber Yazılımı marquee style="position: absolute; width: 0px;">Adana Gündemi Adana Gündemi
istanbul escort halkalı escort şirinevler escort escort istanbul