301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 11:53
 
AK PARTİ'NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI DEMET HANIM MI?
MAK Araştırma şirketi Ak Parti'nin Adana Büyükşehir adayının Fatma Güldemet Sarı olabileceğini iddia etti
SİYASET Haberi
AK PARTİ'NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI DEMET HANIM MI?

MAK Araştırma şirketi; Adana da Fatma Güldemet Sarı sesleri var diyor. Adana’da Fatma Güldemet Sarının isminin öne çıktıgını ve kronik hale gelen sorunlarının eski bir bakanla çözüme kavuşagını dile getirdi. Eger bu şekilde aday seçimi olursa göreceksiniz en az 5 puanda fark atacaktır dedi.

Fatma Gül Demet Sarı kimdir?

 

25 Haziran 1970'te Malatya Darende'de doğdu. Baba adı Yücel, anne adı Sıdıka'dır.

Orta ve lise öğretimini Tarsus Amerikan Koleji'nde tamamladı.


Yüksek Mimar; Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarım Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans çalışmasının ardından iş hayatına atıldı.O dönemde proje sorumluluğu ve şirket ortaklığı gibi görevler üstlendi.


Nurdağ Kireç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’de şirket ortağı. Aynı zamanda Sarılar Mimarlık Ltd. Şti.’de şirket ortağı ve mimari proje sorumlusu olarak çalışmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bilmekte. Çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.  2008 yılında AK PARTİ Çukurova Kurucu İlçe Başkanı olarak aktif siyasi hayatına başladı. 2012-2014 yılları arasında AK PARTİ Adana İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulundu. 25. Dönem Adana Milletvekili seçildi. 64. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptı. AK Parti MKYK Üyesi olarak görev yaptı.

2012 – 2014  yılları  arasında  Ak  Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulundu. Milletvekili aday adayı olana kadar bu görevine aralıksız  devam etti.

ataköy escort

 
Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: AK, PARTİ'NİN, BÜYÜKŞEHİR, ADAYI, DEMET, HANIM, MI?,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı