301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 14:07
 
ADANA TATLILARI MARKALAŞIYOR
Adana Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı, Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, Adana’nın Taş Kadayıf, Karakuş, Burma, Lokma ve Tulumba Tatlısı’nın markalaşması konusunda yaptıkları çalışmaları anlattı.
EKONOMİ Haberi
ADANA TATLILARI MARKALAŞIYOR

Adana Tatlıcılar ve Pastacılar Odası, Adana Taş Kadayıfı, Adana Karakuş Tatlısı, Adana Burma (Halka) Tatlısı, Adana Lokma Tatlısı ve Adana Tulumba Tatlısı’nın tescillenmesi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuruda bulundu.
 
Adana Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı, Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, Adana’nın Taş Kadayıf, Karakuş, Burma, Lokma ve Tulumba Tatlısı’nın markalaşması konusunda yaptıkları çalışmaları anlattı.
 
Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Remzi Özdoğan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Adana Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı’ya yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş, daha önce de Adana Karpuzu, Karaisalı Salçalık Biber, Kozan Bucak Portakalı, Kozan Kuytucak Narı ve Feke Tapan Bıcağı’nın markalaşması konunda Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuruda bulunduklarını hatırlattı.
 
Vali Demirtaş, Adana’nın ürünlerinin tescil edilerek, markalaşması konusundaki çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.
Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: ADANA, TATLILARI, MARKALAŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı